Başkan Özcan'ın Hicri Yılbaşı Kutlama Mesajı Tm Haberler
Güneysınır Belediye Başkanı İsmail Özcan, Hicri Yılbaşı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Özcan mesajında "Müslümanlar için bir dönüm noktası olan hicret, tarihte yeni bir sayfa açmıştır. Hz. Ömer’in (r.a) halifeliği döneminde hicretin gerçekleştiği 1 Muharrem günü hicrî takvimin başlangıcı sayılmıştır. O günden itibaren de İslam âleminde hicrî takvimin başlangıcı olarak kabul görmüştür.

Müslümanlar için bir milat olan hicret; Allah’a ve O’nun Kutlu Elçisi Rahmet Peygamberine gönülden bağlılığın bir ifadesi; hakka, hakikate, ilme, irfana ve medeniyete yapılan yolculuktur.

Hicret, Allah rızası için; anadan, babadan, evlattan, yardan, diyardan, maldan, mülkten hatta candan vazgeçmenin ibretli ve meşakkatli bir öyküsü; Yüce dinimizin rahmet yüklü mesajlarını bütün insanlığa ulaştırmak için çıkılan kutlu yolculuğun adıdır.

Dua kapılarının sonuna kadar açık olduğu yeni Hicri Yılın başta ülkemiz olmak üzere tüm İslam coğrafyasına hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, dünyanın neresinde olursa olsun din kardeşlerimize ve insanlığa yapılan tüm zulümlerin son bulmasını, huzur ve kardeşliğin daim olmasını diliyorum." dedi.