Başkan Özcan'ın 10 Kasım Mesajı Tm Haberler
Güneysınır Belediye Başkanı İsmail ÖZCAN, 10 Kasım Atatürk'ü Anma günü nedeniyle yayımladığı mesajında; “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 76. yıl dönümünde, minnet ve şükranla anıyorum.” dedi. 

Belediye Başkanı İsmail Özcan, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 76. yılında saygı ve minnetle anıyoruz. O, tüm dünyada takdir edilen başarıları, düşünceleri, liderlik yeteneği ve üstün kişiliği ile tarihe malolmuş bir önderdir. 

Atatürk, umutların yok olduğu bir dönemde, milletimizi aynı ülkü etrafında birleştirmiş, Millet-Ordu bütünleşmesiyle yürüttüğü Kurtuluş Savaşı’yla büyük bir zafer kazanmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk; milletinden aldığı güçle, emperyalist devletlere karşı verilen istiklal mücadelesinin hazırlayıcısı ve uygulayıcısı olarak tarihe geçmiştir. Bu anlamlı günde; Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, onun şahsında tüm silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum."