Belediyemiz ile Hizmet İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşmaya varıldı Tm Haberler
Güneysınır Belediyesi’nde çalışan 23 kadrolu işçi için belediye ile sendika arasında başlayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşmaya varıldı.

Belediye Başkanlığımız ile Hizmet -İş Sendikası arasında 2016-2017 yılını içeren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşmaya varıldı. Toplu iş sözleşmesi ile belediyemiz bünyesinde çalışan işçilere 2016 yılı için yüzde 18, 2017 yılı için yüzde 12 oranında zam yapıldı. Belediye binasında yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmelerine Belediye Başkanı İsmail ÖZCAN, Hizmet-İş Sendikası Konya Şube Başkanı Vacit SIR ile sendika temsilcileri katıldı.

Güneysınır Belediye Başkanı İsmail ÖZCAN, Güneysınır Belediyesi olarak işçilerin alın teri kurumadan haklarını ödemek için çaba sarf ettiklerini kaydetti. Birlikte çalıştığımız arkadaşlarımızı bir aile olarak kabul ediyoruz. Belediye bünyesinde çalışan memur, kadrolu, sözleşmeli ve taşeron işçilerin tamamı bu büyük aileyi temsil etmektedir. Çalışanlarımızın sosyal hakları, özlük hakları ne kadar güzel olursa, biz bundan mutlu oluruz. Hayırlı olsun, emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” diye konuştu.