Güneysınır Belediyesinden Güneysınır’a yeni Çocuk Oyun ve Spor Parkları Tm Haberler
Güneysınır Belediyesi, Güneysınır’ı Çocuk Oyun ve Spor Parklarıyla donatıyor. Bu kapsamda Güneysınır’ın muhtelif mahallelerine 7 adet Çocuk Oyun Parkı yapıldı veya yenilendi.

Güneysınır Belediyesi tarafından Mevlana, Güneybağ ve Karasınır Mahallelerine yeni çocuk oyun grupları ve fitnes spor aletleri yerleştirildi.

Güneysınır Belediye Başkanı İsmail Özcan yaptığı açıklamada “Güneysınır ilçemize yeni oyun grupları ve fitnes spor aletlerinin olduğu parklar yapıyoruz. Güneybağ ve Karasınır Mahallerimize fitnes spor aletlerinde yer aldığı 2 adet Çocuk Oyun ve Spor Parkı kurduk. Yine Mevlana, Karasınır ve Güneybağ Mahallelerimize 5 adet çocuk oyun parkı kurduk.

Amacımız oyun alanlarında çocuklarımızın sağlıklı, güvenli bir şekilde yararlanmalarını sağlamak. Parklara yerleştirdiğimiz yeni oyun grupları sayesinde çocuklarımızın parklara ilgisini arttırıp evden birazda olsa dışarı da zaman geçirmesine katkı sağlamak istiyoruz. Belediyemiz tarafından parklarımızın düzenli olarak kontrol ve bakımları yapılarak çocuklarımıza ve ailelerimize güvenli ortamlarda vakit geçirmelerini sağlayacağız. Çocuk Oyun ve Spor Parklarımızda çevre düzenleme çalışmalarımız devam etmektedir. Halkımıza hayırlı olsun" dedi.