Güneysınır Belediyesi'nden taziye çadır hizmeti Tm Haberler
Güneysınır’da, Güneysınır Belediyesi tarafından taziye çadırı hizmeti başladı. Güneysınır Belediyesi’nin taziye ve cenaze hizmetlerinde kullanılmak üzere deneme amacıyla siparişini verdiği bir adet şişme taziye çadırı ilçeye geldi.

Güneysınır Belediye Başkanı İsmail ÖZCAN, montajı kolay ve pratik olan ve birkaç dakika içerisinde hava ile şişirilerek kurulumu gerçekleştirilebilen taziye çadırını ilgililerle test ederken, günümüzde taziye kabulünde evlerindeki yetersiz mekan sorunu nedeniyle zorlanan ailelerin bu hizmetten istifade ederek bu üzüntülü ve yaslı günlerinde yaşayabilecekleri sıkıntıyı bir nebze de olsa aşabilmelerine imkan sağlamak istediklerini söyledi. Başkan Özcan, Güneysınır’da çok amaçlı olarak da kullanılabilecek olan bu tür pratik şişme çadırların sayısını ihtiyaç durumuna göre daha kaliteli hizmet sunumu adına Belediye olarak artırmayı planladıklarını da söyledi. Güneysınır’da ilk olan taziye çadırı hizmeti döneminin başladığını söyledi.

Montajı ve demontajı uzmanlık gerektirmeyen şişme çadırlar, taziye, cenaze hizmetlerinde kullanılabileceği gibi çok amaçlı olarak aktivite çadırı, açılış standı ve protokol çadırı olarak değerlendirilebiliyor. Pencere özelliği ile doğal havalandırma imkanı sunan çadırın evlerin önündeki uygun boş alanlara kurulmasıyla cenazesi olan aileler burada oluşturacakları ekstra kapalı mekanlar sayesinde defin sonrası taziye kabulünü gerçekleştirebilecek. Yaklaşık 5 dakikada kurulup 3 dakikada havası indirilebilen, pratik çadırın kurulumu montaj uzmanlığı gerektirmezken, çadırların taşıması da kolaylık sunuyor ve depolamada fazla yer kaplamıyor. Hava ile şişirilerek kolayca kurulabilen çadır, fan motoru çalıştığı sürece kurulduğu mekanlarda sabit olarak kalmaya devam ediyor.Tüm mevsim şartlarında kullanılabilen ve su geçirmez çadırların, -40 ve +60 derece hava şartlarında hizmet sunabildiği belirtildi.