Güneysınır'dan Bayırbucak Türkmenlerine 3 TIR’lık yardım Tm Haberler

Bayırbucak Türkmenleri başta olmak üzere Suriyeli kardeşlerimize ulaştırılmak üzere Güneysınır’dan toplanan 3 tır yardım yola çıktı.

Konya İHH İnsani Yardım Derneği tarafından Bayır-Bucak Türkmenleri’ne gönderilmek üzere Güneysınır Kaymakamlığı öncülüğünde Güneysınır’da başlatılan kampanyada toplanılan 3 TIR yardım, düzenlenen törenle gönderildi.

Yardım TIR’ları yola çıkmadan önce Güneysınır’da uğurlama töreni düzenlendi. Uğurlama töreninde konuşan Konya İHH Başkanı Hasan Hüseyin Uysal, Güneysınır’ın gerçek anlamda kardeşliğin ne demek olduğunu bir kez daha gösterdiğini söyleyerek Güneysınır’ın emsal ilçelere göre rekor düzeyde bir yardım gerçekleştirdiğini söyleyerek, kampanyaya verdikleri destekten dolayı Güneysınır Kaymakamı Orhan Yalınız başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Törende konuşan Güneysınır Kaymakamı Orhan Yalınız’da Bayırbucak Türkmenleri başta olmak üzere Suriyeli kardeşlerimize ulaştırılmak üzere Güneysınır’da 10 günlük gibi bir sürede yaklaşık değeri 125 bin TL olan üç TIR malzeme yardımı yapıldığını söyleyerek, yardım kampanyasına verdikleri rekor destek ve duyarlılıklarından dolayı Güneysınır halkına ve kampanyada emeği geçenlere teşekkür etti. Kaymakam Orhan Yalınız, özellikle Güneysınır Belediyesinin kampanyaya sağlamış olduğu rekor destekten dolayı Güneysınır Belediyesine ayrıca teşekkür etti.

Güneysınır Belediye Başkanı İsmail Özcan’da Güneysınır halkının yardımlaşmanın en güzel örneğini bir kez daha sergilediğini diler getirerek, Güneysınır halkının yardım kampanyasına verdiği rekor destekten dolayı teşekkür etti.

İlçe Müftüsü Yusuf DİKMEN tarafından yapılan duanın ardından 3 insani yardım TIR’ı Güneysınır’dan yola çıktı.