Güneysınır Belediye Başkanı Özcan’ın 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Mesajı Tm Haberler

Güneysınır Belediye Başkanı İsmail Özcan 12 Mart  İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Özcan yayınladığı mesajda, “İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü'nde Gazi  Mustafa Kemal Atatürk'ü, değerli  vatan şairi Mehmet Akif Ersoy'u, İstiklal Savaşı'nın tüm kahramanlarını rahmetle ve minnetle anıyor, İstiklal Marşı'nın “Milli Marş” olarak kabul edilişinin 94.yıl dönümünü en kalbi duygularımla kutluyorum. İstiklal Marşımız; milletimizin ezelden ebede giden yolculuğunu, ruh derinliğini, gönül yüceliğini, manevi değerlerini, milli kimliğini, vatan sevgisini en müstesna biçimde anlatan eşsiz bir eserdir.

İçinde yaşadığı toplumun değerlerini çok iyi bilen “Doğduğumdan beri aşığım istiklal'e” diyen Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un kaleminden çıkan İstiklal Marşı milletimize mal oldu. Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un kaleme aldığı dizeler, milletimizin kahramanlığını, eşsiz mücadelesini, azmini ve cesaretini ölümsüzleştirmiştir. Bizi biz yapan, bizi bir millet kılan vazgeçilmez değerlerimizin en önemli ifadesi olan İstiklal Marşımız, ilelebet vatan semalarında yankılanacaktır.

Bu düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u ve tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve dualarla yad ediyor, gazilerimizi şükranla anıyorum. İstiklal Marşı'mızın kabulünün 94.yıl dönümü milletimize kutlu olsun" dedi.