Güneysınır’da artık cep telefonu çekmeyen yer kalmayacak Tm Haberler
Güneysınır’ın tüm mahalleleri mobil kapsama alanına giriyor.

6360 Sayılı yasa kapsamında belediyemize mahalle olarak bağlanan Kızılöz, Kayaağzı, Habiller, Ömeroğlu, Mehmetali, Örenboyalı, Karagüney gibi mahallelerimizde baz istasyonu olmadığından cep telefonları çekmiyordu.

Güneysınır’da cep telefonu çekmeyen mahallelere mobil iletişim alt yapısı kurulması için ön araştırma yapmak üzere Türkcell firması yetkilileri Güneysınır Belediye Başkanı İsmail Özcan’ı makamında ziyaret ederek konu hakkında bilgi verdiler.

Güneysınır Belediye Başkanı İsmail Özcan yaptığı açıklamada “Kızılöz, Kayaağzı, Habiller, Ömeroğlu, Mehmetali, Örenboyalı, Karagüney gibi mahallelerimizde yaşayan insanlarımızın en büyük sorunlarından biride cep telefonlarının çekmemesi konusuydu. Bu sorunu çözmek için halkımıza söz vermiştik. Söz konusu mahallelerimizde cep telefonlarının çekmesi için yaptığımız çalışmalar sonucunda Türkcell firmasından yetkililer söz konusu bölgeye baz istasyonu kurmak için araştırma çalışmalarına başladılar. İnşaallah en kısa sürede Güneysınır’da cep telefonu çekmeyen mahallemiz kalmayacak.” Dedi. 10.03.2015