Güneysınır'da Kar Temizliği çalışmaları devam ediyor. Tm Haberler
Kar yağışı yönünden son yılların en bereketli kışını yaşayan Güneysınır'da, Belediye ekiplerinin günlerdir yürüttüğü kar temizleme çalışmaları aralıksız sürüyor.

Güneysınır Belediyesine bağlı ekiplerin yanısıra, Konya Büyükşehir Belediyesi ile KOSKİ ekipleri de iş makinesi ve personel desteği veriyor. Çalışmalarda bazen kiralama usulüyle özel sektöre ait iş makinelerinden de istifade ediliyor.

Güneysınır merkez mahallelerde bulunan kar yığınları da iş makinası ve kamyonlarla uygun yerlere taşınarak araç ve yaya trafiği rahatlatılıyor. Güneysınır Belediyesi ekipleri aynı zamanda kar yağışı nedeniyle doğada yiyecek sıkıntısı çeken canlılar içinde uygun yerlere yem ve yiyecek bırakmaya devam ediyor.

Güneysınır Belediye Başkanı İsmail Özcan konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Güneysınır son yılların en bereketli kışını yaşıyor. İlçemiz uzun zamandır görmediği ve beklediği kar yağışını aldı. İlçemizde etkili olan yoğun kar yağışı karşısında ekiplerimiz ilçe genelinde karküreme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız bir şekilde yürütüyor. Ekiplerimiz gece gündüz demeden özverili şekilde bir çalışma yürütmektedir. Kendilerine teşekkür ediyorum. Ayrıca merkez mahallelerimizde araç ve yaya trafiğini daha da rahatlatmak adına, cadde ve meydanlarda biriken kar kütlelerini kamyonlarla uygun yerlere taşıyoruz. Bu noktada daha sağlıklı ve hızlı bir çalışma yürütebilmemiz için vatandaşlarımızdan araçlarını mümkün olduğunca işlek cadde ve sokaklar üzerine park etmemelerini rica ediyoruz. Vatandaşlarımızı çatılarda biriken kar yığınları ve buz kütlelerinin düşme tehlikesine karşı dikkatli olmaları konusunda da uyarıyoruz." Dedi