YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİ İLE ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ SÜRÜYOR Tm Haberler
Güneysınır Belediyesi, ilçemizi etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle ilçenin dört bir yanında kar küreme ve tuzlama çalışmalarına 24 saat aralıksız devam ediyor.

Güneysınır Belediyesi ekiplerimiz, ilçemizdeki yoğun kar yağışı sonrası doğada yiyecek sıkıntısı çeken hayvanlar için ilçenin farklı noktalarına yem ve yiyecek bırakmaya devam ediyor.

Güneysınır Belediye Başkanı İsmail Özcan çalışmalarla ilgili şu bilgilere yer verdi: "İlçemizde geçtiğimiz günlerde başlayan kar yağışı yoğun bir şekilde aralıksız devam ediyor. Bu kar yağışı karşısında vatandaşlarımızın herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için tüm imkânlarımızla seferber olduk. Belediyemiz 5 araç, 33 personelimizle 18 mahallemizde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlçede ana güzergahlara öncelik veriyoruz. Daha sonra ara sokaklara giriyoruz. Belediye olarak tüm imkânlarımızla kar küreme ve tuzlama çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Meteoroloji verilerine göre ilçemizde önümüzdeki günlerde de kesintisiz yağan bir kar yağışı var. Yol açma, kar küreme çalışmalarının yapıldığı yollar kısa süre içerisinde tekrar doluyor. Bu kar yağışı karşısında ekiplerimiz durmadan çalışıyor. Tam güvenli ulaşım sağlanıncaya kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz. 24 saat görev başındayız. Bu noktada vatandaşlarımızdan anlayış ve sabır bekliyoruz" dedi.